Shoedex Eylülde İkinci Kez Yapılacak

Shoedex Eylülde İkinci Kez Yapılacak
Shoedex Eylülde İkinci Kez Yapılacak

Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği’nin 1-4 Haziran tarihlerinde düzenlediği Türkiye’nin ilk dijital fuarı Shoedex2020 ile ilgili istatistikler Ege İhracatçı Birlikleri ve Ekonomi Muhabirleri Derneği’nin işbirliğinde düzenlenen online basın toplantısında kamuoyu ile paylaşıldı.

Ekonomi Muhabirleri Derneği İzmir Şubesi Başkanı Murat Demircan’ın moderatörlüğündeki toplantıda konuşan Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi, İzmir’in Türkiye’de ihracatın ve fuarcılığın başladığı kent olduğunu hatırlatarak, pandemi sürecinde kendilerinde daha büyük sorumluluk hissettiklerini ve yeni pazarlama yöntemleri için arayışa girdiklerini anlattı.

EYLÜL’DEKİ SHOEDEX’TE DERİ KONFEKSİYONU VE İŞLENMİŞ DERİ DE OLACAK

Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Erkan Zandar, “Her şeyin kilitlendiği ve yeni irtibatlar kurmanın zor olduğu bir dönemde Türkiye’deki bir organizasyona 300’ün üzerine profesyonel ziyaretçiyi getirmeyi başardık.” diyerek Türkiye’nin ilk sanal fuarının pozitif sonuçlarla tamamlandığını açıkladı.

Zandar şunları söyledi: “İki ay içinde imkansızı başardık. Dünyada bunun ne olduğunu anlamayan birçok ülke varken biz öncü olduk. Yabancı kurumlardan sosyal medya üzerinden tebrik mesajları ve fuara katılmak istediklerine dair mesajlar aldık. Shoedex’in yüksek ihtimalle enternasyonal olacağını öngörüyoruz. Pandemi nedeniyle önümüzdeki 8 ay boyunca dünyada ayakkabı çanta deri ürünü satmak sıfır ihtimal. Bunun sıfırlandığı bir ortamda böyle bir organizasyona imza attık. Shoedex Eylül’ün 15’i gibi tekrar yapılacak. Firmalar 2021 yaz koleksiyonlarını alıcılarla buluşturacak. Sadece ayakkabı ve çanta değil. Deri konfeksiyonu ve işlenmiş deriyi de dahil edeceğiz.”