Kredi Haberleri Tümü

Bayram Kredisi Çekeceklere Tüketici Derneğinden Uyarı

Yaklaşan bayram nedeniyle hemen hemen tüm bankaların başlattığı kredi kampanyaları için Tüketiciler Derneği (TÜDER) Genel Başkanı Levent Küçük’ten uyarı geldi.

Yaklaşan bayram nedeniyle hemen hemen tüm bankaların başlattığı kredi kampanyaları için Tüketiciler Derneği (TÜDER) Genel Başkanı Levent Küçük’ten uyarı geldi.

Tüketiciler Derneği (TÜDER) Genel Başkanı Levent Küçük, bankacılık sektöründeki kredi hizmetleri için vatandaşlar uyarda bulundu. Vatandaşların bayram kredisi ile sunulan kredilere gerçekten ihtiyacı olup olmadığını sorgulaması gerektiğini söyleyen Levent Küçük, gereksiz kredi alımlarından uzak durulması gerektiğini ifade etti.

Bayramda nakit ihtiyacının olabildiği fakat vatandaşların buna dayanarak direk bayram kredilerine başvurmaması gerektiğini söyleyen Levent Küçük, televizyondaki reklamlara aldanılmaması gerektiğini söyledi. Vatandaşların kredi alma kararı sonrasında kredi şartlarında da dikkatli olmasını isteyen Levent Küçük, kredinin geri ödeme süresine kadar tüm detaylarının bilinçli bir şekilde belirlenmesi gerektiğini söyleyerek, bayram öncesinde vatandaşlara uyarıda bulundu.

Bankaların kredi ile ilgili işlemlerinde Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun Hükümleri doğrultusunda vatandaşlara tüm konularda bilgi verilmesi gerektiğini ve bu nedenle vatandaşların da bu konuda bankadan talep edebileceklerini de söyleyen Küçük, sözlerini bu şekilde sonlandırdı.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz