Covid-19 Sonrası Türk Gıda Ürünlerine Talep Arttı

Covid-19 Sonrası Türk Gıda Ürünlerine Talep Arttı
Covid-19 Sonrası Türk Gıda Ürünlerine Talep Arttı

Dünya’nın en kalabalık ikinci ülkesi Hindistan ve dünyanın en önemli ticaret merkezlerinden Singapur Türk gıda ürünlerini talep ediyor.

Ege İhracatçı Birlikleri, “Koronavirüs Salgınının Hedef Pazarlarımızdaki Seyri” isimli video konferansların dördüncüsünde, Ege İhracatçı Birlikleri Genel Sekreteri İ.Cumhur İşbırakmaz’ı moderatörlüğünde Hindistan ve Singapur’da görev yapan Ticaret Müşavirleriyle ihracatçıları buluşturdu.

Toplantıda konuşan EİB Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi, Covid-19 sonrasında dünya genelinde gıda ürünlerine talepte bir düşüş yaşanmadığını, EİB’nin Nisan ayında gerçekleştirdiği 819 milyon dolarlık ihracatta tarım ürünleri ihracatının yüzde 45 paya ulaştığını kaydetti.

Eskinazi, Ege Bölgesi’nin lezzetlerinin dünya genelinde daha fazla talep görmesi için gıda sektörüne yönelik Sanal Ticaret Heyeti Organizasyonu ve Sanal Gıda Fuarı düzenlemek için çalışma başlattıklarını da sözlerine ekledi.

“Koronavirüs Salgınının Hedef Pazarlarımızdaki Seyri-4″isimli video konferansa Yeni Delhi Ticaret Müşavirleri Aysun Ergezer Timur ve Ali Özdin, Mumbai Ticaret Ataşesi Hüseyin Aydın ve Singapur Ticaret Müşaviri Müge Dağlı Durukan katılarak, Hindistan ve Singapur’da Covid-19 sürecinde yaşanan değişimi anlattılar.